Północna Europa bardzo często jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam zbyt wielu interesujących atrakcji, a sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Fantastycznym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele godnych uwagi zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna cześć Europy także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
źródło: http://sportlajf.pl, herbaton.pl, ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Zapoznaj się z podobnymi artykułami:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

piec na pellet

Posted on kwi - 7 - 2017

Komentowanie nie jest możliwe