Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeśli sprawnie do tego podejdziemy, możliwe, iż będziemy mieli np. 7 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie mogą być również być za częste – ciągle Polska jest krajem na dorobku, lecz z pewnością wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednak wcale nie jest powiedziane, iż musimy koniecznie siedzieć w weekend we własnym domu, ogródku czy na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Kopenhagi czy Barcelony.

Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane prawie tak szybko jak świeże bułeczki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych krajów, kultur, jedzenia, itp. jest bardzo ciekawe, ale również rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy udać się samemu, ew. z bliskimi, ale również z biurem podróży. Na pewno druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – np., sam transport to niemały koszt. Chociaż nie jest to regułą. Można powiedzieć, iż obie opcje mają wiele zalet.

Dla osób, które wolą jechać autem, a na dodatek nie mają wiele czasu oraz pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. Przecież choćby Kazimierz nad Wisłą to miejsce, w którym możemy miło spędzić czas. Interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, definitywnie odradza się wyjazd do Zakopanego. Zakopane to niesamowicie popularny kurort turystyczny, lecz kiedy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest oblężona przez turystów – w szczególności tych z Warszawy.
źródło: creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, http://www.aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Zapoznaj się z podobnymi artykułami:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

piec na pellet

Posted on kwi - 7 - 2017

Komentowanie nie jest możliwe